Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Na Nedjelju muke Gospodnje; na Cvjetnicu, spominjemo se Isusova trijumfalnog ulaska u Jeruzalem, nekoliko...
article thumbnail  Budući da još uvijek imamo izvanredne okolnosti međusobnog ophođenja, jer je na snazi odredba...
article thumbnail  Zbog poznatih razloga, služenje sv. Misa i dalje je bez nazočnosti vjernika. S ciljem da se nitko ne...
article thumbnailDanas slavimo Blagovijest – blagdan navještenja Gospodinova. Ovo je dvostruki blagdan: slavimo...
article thumbnail  Zbog izvanrednih okolnosti uzrokovanih pandemijom koronavirusa, i nakon objave Vrhbosanske...
article thumbnail    Zbog pandemije koronavirusa, u cilju zaštite vjernika i poštujući odredbe Vrhbosanske...
article thumbnail  Na treći korizmeni petak, pobožnost Križnog puta i slavlja sv. Misa upriličena su u župnoj crkvi u...
article thumbnail  Duže vrijeme pripremani ovaj susret i izlet za djecu ostvario se 4 i 5 ožujka, tekuće godine. U...

 

Duže vrijeme pripremani ovaj susret i izlet za djecu ostvario se 4 i 5 ožujka, tekuće godine. U dogovoru sa vodstvom škole ravnateljem gosp Slavom Bilić djeca su dobila jedan dan opravdano da ne budu u školi. Na poziv rektora travničkog KSC „Petar Barbarić“ vlč. Željka Marića i podršku župnika i ramskog dekana preč Marka Tomić. Djeca su u pratnji s. Marinele Zeko i ispraćaj svojih roditelja u srijedu  4. Ožujka u poslije podnevnim satima uputila se prema Lašvanskoj dolini.

 Putem nas je pratila kiša. Prvi naš cilj bio pobožnost križnog puta na Kalvariji u Vitezu. Gospodnje je to djelo što ga učini Gospodin. I mi smo to doista to osjetili bili svjedoci tog čuda. Kako smo se približavali svom cilju sunce je rastjeralo oblake a Kalvariju obasjalo sunce. Obavili smo pobožnost križnog puta svatko se zadržao osi zajedničke molitve i u osobnoj.

 Iza pobožnosti naše glavno odredište bilo  je Travničko sjemenište. Ljubazni stanari ovog sjemeništa na čelu s rektorom Željkom Marićem srdačno su bnas dočekali. Iza svete mise smjestili smo se u svoje sobe za spavanje.

Zatim, je uslijedila zajednička večera. Poslije večere uslijedile su zajedničkie edukativne igre koje su pripremili animatiori KŠC zajedno s đakonom vlč. Josipom Dedić.

Slijedio  je zajednički susret u kapelici gdje su sjmeništarci govorili o svom pozivu. Ovaj dan zahvalili smo dragom Bogu zajedničkom molitvom koju je predmolio duhovnik sjemeništaraca VLČ Jakov Kajinić

Drugi dan našeg posjeta bilo  je upoznavanje lika Petra Barbarić, pogledali smo film o njemu,pomolili se na njegovom grobu. Zatim je uslijedila molitva prije mise koju smo predmolili mi. Točno u jedanaest sati započela je svečana sveta  misa koju je imao uzoriti kardinal Vinko Puljić uz koncelebraciuju biskupa Tome Vukšić, banjalučkog biskupa Franje Komarice, zatim mostarskog biskupa Ratka Perić generalnih vikara triju biskupija kao i svih dekana spomenutih biskupija i drugih vjernika te brojnih hodočasnika. Za vrijeme svečane svete mise pjevao je dječji zbor predvođen s. Marinelom Zeko. Djeca su doista ne duplo molila nego troduplo. Svojim skladnim pjevanjem plijenili su pozornost uslijedile su i pohvale.

I mi zahvaljujemo svima koji su nam omogućili da smo mogli ova dana doista uživati u milostima Gospodnjim.

s. Marinela Zeko

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 2
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 3
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 4
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 5
 • 50
 • 51
 • 52
 • 53
 • 54
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Simple Image Gallery Extended

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com