Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Na Nedjelju muke Gospodnje; na Cvjetnicu, spominjemo se Isusova trijumfalnog ulaska u Jeruzalem, nekoliko...
article thumbnail  Budući da još uvijek imamo izvanredne okolnosti međusobnog ophođenja, jer je na snazi odredba...
article thumbnail  Zbog poznatih razloga, služenje sv. Misa i dalje je bez nazočnosti vjernika. S ciljem da se nitko ne...
article thumbnailDanas slavimo Blagovijest – blagdan navještenja Gospodinova. Ovo je dvostruki blagdan: slavimo...
article thumbnail  Zbog izvanrednih okolnosti uzrokovanih pandemijom koronavirusa, i nakon objave Vrhbosanske...
article thumbnail    Zbog pandemije koronavirusa, u cilju zaštite vjernika i poštujući odredbe Vrhbosanske...
article thumbnail  Na treći korizmeni petak, pobožnost Križnog puta i slavlja sv. Misa upriličena su u župnoj crkvi u...
article thumbnail  Duže vrijeme pripremani ovaj susret i izlet za djecu ostvario se 4 i 5 ožujka, tekuće godine. U...

 

Četrdesetak mladih iz župe Presvetog Srca Isusova Prozor, jučer se okupilo na prvom susret kateheze u vidu priprave za Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM), koji će se održati u Zagrebu 9. i 10. svibnja. Tema susreta bila je „svadba u Kani“. Prvu katehezu, održao je prozorski župnik i dekan preč. Marko Tomić.

Okupljeni mladi, promišljali su o osibno doživljaju rečenice „što god vam rekne, učinite“, što je ujedno i moto ovoga susreta. Predavač je kroz evanđeoski tekst „svadba u Kani...“ Iv. 2. 1 -10., približio bitno obilježje ovog evanđeoskog teksta u konkretnom životu.  „Što god vam rekne, učinite“. Tko govori? Tko čini, u kojoj smo ulozi. Naglašen je Isusov odnos prema čovjeku. I naš odnos prema Isusu.

Župnik je mladima naglasio jasan cilj kojemu želimo usmjeriti svoje ciljeve.

Na ovome susretu, mladima je, također, pojašnjen logo Susreta mladih i druge informacije koje su vezane za njega. Planirano je svaki tjedan susret za mlade, kako bi mogli odslušati svih deset kateheza koje su predviđene. Mlade će kroz kateheze, osim župnika voditi i vjeroučitelji župe Prozor, prof. Željana Jozić, prof Snježana Škarica, prof. Marinko Rumbočić, kapelan, vlč. Stipica Lešić i s. Marinela Zeko, vjeroučiteljica.

Nadamo se da ćemo ovim katehezama mladima približiti važnost ovoga susreta kao duhovnu podlogu i njihovu osobnu izgradnju.

s. Marinela Zeko

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Simple Image Gallery Extended

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com