Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Na dan Duhova, 31. svibnja 2020. pod misom u 11,00 sati bit će Prva Pričest naših mladih...
article thumbnail  Današnja Liturgija nas već priprema za svetkovinu Duhova. Naime, sva čitanja spominju Duha...
article thumbnail    Poštovani i dragi Župljani, kao i svi ljudi dobre volje, Radost mi je čestitati najveći blagdan...
article thumbnail  Velika subota dan je šutnje i ozbiljnosti, slika te šutnje je odsutnost euharistije, ozbiljnosti ogoljeni...
article thumbnail  Danas je Veliki petak. Dan kad je poginuo na križu Isus iz Nazareta, Bog i čovjek. Mrak sramote...
article thumbnail  Veliki četvrtak je četvrtak u Velikom tjednu, posljednji dan korizme. Toga dana navečer počinje Vazmeno...
article thumbnail  Na Nedjelju muke Gospodnje; na Cvjetnicu, spominjemo se Isusova trijumfalnog ulaska u Jeruzalem, nekoliko...
article thumbnail  Budući da još uvijek imamo izvanredne okolnosti međusobnog ophođenja, jer je na snazi odredba...

Župljani ramskoga dekanata točnije župa Rumboci i Prozor u nedjelju 02. prosinca imali su razloga za trostruko slavlje, naime, u Vrhbosanskoj prvostolnici Vinko kardinal Puljić, vrhbosanski nadbiskup Sveti red đakonata između ostalih podijelio je i Ivici Baketariću (župa Rumboci) i Draganu Juriću (župa Prozor).  Ivica Baketarić rođen je od oca Stipe i majke Jele r. Marić 25. travnja 1982. u Rumbocima, a kršten je u 8. svibnja 1982. u župi Rumboci, gdje je i krizman 11. svibnja 1997. Ivica u obitelji ima još mlađega brata Josipa. Nakon završene osnovne škole u Ripcima te gimnazije i sjemeništa u Visokom, Ivica je studij teologije završio na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu, a svečane redovničke zavjete položio u Petrićevcu kod Banja Luke 14. rujna. 2006.

 

Nakon prigodnog domjenaka upriličenog na Franjevačkoj bogosloviji u Sarajevu za Ivicinu obitelj, rodbinu i prijatelje, slavlje je nastavljeno kod obiteljske kuće u Rumbocima.

Dragan Jurić rođen je od oca Slavka i majke Anice r. Grubeša 13. ožujka 1983. u Prozoru, kršten je 1983. u župi Uzdol. Krizman je 3. svibnja 1997. u Prozoru. Dragan u obitelji ima još četvoricu mlađe braće i to dva bogoslova Danijela i Branka, sjemeništarca Antu i najmlađeg brata Iliju. Nakon završene osnovne škole u Prozoru te gimnazije i sjemeništa u Travniku, Dragan je studij teologije završio na Vrhbosanskoj katoličkoj  teologiji u Sarajevu, a nakon što je uvršten među kandidate Vrhbosanske nadbiskupije, primio je službu čitača i akolite.  
Nakon domjenaka upriličenog na Vrhbosanskoj katoličkoj bogosloviji u Sarajevu za Draganovu obitelj, rodbinu i prijatelje, slavlje je nastavljeno u prostoru vjeronaučne dvorane u Prozoru kojem je prethodilo još jedno slavlje i to srebreni pir Draganovih roditelja (Slavka i Anice) koji su upravo pred njim te župnikom Franjom Ivandić i župnikom iz Deževica Slavišom Stavnjak obnovili bračna obećanja dana prije 25. godina u župi Uzdol.

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com