Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Današnja Liturgija nas već priprema za svetkovinu Duhova. Naime, sva čitanja spominju Duha...
article thumbnail    Poštovani i dragi Župljani, kao i svi ljudi dobre volje, Radost mi je čestitati najveći blagdan...
article thumbnail  Velika subota dan je šutnje i ozbiljnosti, slika te šutnje je odsutnost euharistije, ozbiljnosti ogoljeni...
article thumbnail  Danas je Veliki petak. Dan kad je poginuo na križu Isus iz Nazareta, Bog i čovjek. Mrak sramote...
article thumbnail  Veliki četvrtak je četvrtak u Velikom tjednu, posljednji dan korizme. Toga dana navečer počinje Vazmeno...
article thumbnail  Na Nedjelju muke Gospodnje; na Cvjetnicu, spominjemo se Isusova trijumfalnog ulaska u Jeruzalem, nekoliko...
article thumbnail  Budući da još uvijek imamo izvanredne okolnosti međusobnog ophođenja, jer je na snazi odredba...
article thumbnail  Zbog poznatih razloga, služenje sv. Misa i dalje je bez nazočnosti vjernika. S ciljem da se nitko ne...

Danas je u župskoj crkvi u Prozoru, Ramski dekan i prozorski župnik, don Franjo Ivandić proslavio dvadeset pet godina svoga misništva, Svečenu sv. misu, predvodio jeprečesni, Ante Meštrović, kanonik Vrhbosanske nadbiskupije i izaslanik kardinala Vinka Puljića. Don. Franjo Ivandić, rođen je 1955. godine u mjestu i župi Radunice. Osnovnu školu pohađao je u Zavidovićima, srednju u Dubrovniku, a teologiju u Sarajevu, gdje je i zaređen zasvećenika 1982. godine. Prije dolaska u Prozor bio je župnik u Lovnici kod Žepča.

Također danas, pod svečanom misom, preč. Ante Meštrović je uveo u službu članove novog pastoralnog vijeća, uručujući im svakome zasebno dokument o imenovanju na mandat u trajanju od pet godina. Članovi novog Župskog pastoralnog vijeća su: Jela Meštrović, Marija Škarica, Nikola Ćališ, Branko Rotim, Mile Brekalo, Marko Drežnjak, Stipo Zadro, Zoran Šakota, Gabrijel Malekinušić, Jozo Grozdić, Andrija Anđelić, Ante Dedić, Jure Krešo, Slavko Marić, Vlado Kudić, Branko Ivančević, Marinko Rumbočić i Jure Zadrić.
Spomenuti članovi Župnog pastoralnog vijeća, u skladu sa Statutom pastoralnih vijeća u Vrhbosanskoj nadbiskupiji, surađivat će s župnikom i pomagati mu u palniranju, organiziranju i izvršavanju župnog pastoralnog apostolata na području evangelizacije, pastirske službe i službe posvećivanja, te na karitativnom, socijalnom i drugim sličnim područjima.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com