Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Vanjska proslava patrona župe Presvetog Srca Isusova Prozor za vjerni puk ramskoga dekanata...
article thumbnail  Danas, 19. lipnja, povodom proslave patrona župe Prozor – Presvetog Srca Isusova, kao što je...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, župa Prozor slavi svoj patron. Svečano euharistijsko slavlje s...
article thumbnail    Danas, 18. lipnja (četvrtak) u našoj župi povodom proslave patrona župe, sv. Misu Uočnicu uz...
article thumbnail  Danas, 17. lipnja (srijeda), u našoj župnoj crkvi uz koncelebraciju trojice svećenika,...
article thumbnail    Kao što je i najavljeno, danas, 16. lipnja vjernici u župi Prozor započeli su trodnevni duhovni...
article thumbnail  Dragi prijatelji, sestre i braćo, mladi i stari naše kršćanske katoličke zajednice Presvetog Srca...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove - Tijelovo, u župnoj crkvi Presvetog Srca...

Kao i prošle godine (kada je održan susret hrvatske katoličke mladeži u Varaždinu) tako su i ove godine, mladi naše župe sudjelovali na drugom susretu hrvatske katoličke mladeži koji je održan 09. svibnja 2009. godine u Livnu, točnije na prostoru kompleksa franjevačkoga samostana sv. Petra i Pavla u Gorici. U ranim jutarnjim satima skupina od 41 mladih, predvođena ž. vikarom vlč. Hrvojem Kalem, krenula je prema Livnu. Po dolasku u Livno nakon okrjepe u samome gradu, došla je na prostor održavanja susreta gdje je u 12 sati započeo program, pjevanjem himne i najavom hodočasničkih skupina.

 

U 13 sati uslijedio je križni put na otvorenome. Veliki drveni križ od postaje do postaje nosili su mladi iz pojedinih biskupija Crkve u Hrvata. Poslije pobožnosti križnoga puta uslijedio je duhovno-meditativni program; pokorničko bogoslužje nakon kojega su svi nazočni imali priliku pristupiti sakramentu sv. Ispovijedi. U 15 sati započelo je svečano koncelebrirano euharistijsko slavlje ulaznom pjesmom koja je bila himna, a i samo geslo susreta: „Korake nam upravljaj putovima mira i dobra, Kriste“. Misno slavlje predvodio je Uzoriti kardinal Vinko Puljić, vrhbosanski nadbiskup, a na početku se nazočnima obratio domaćin susreta, banjalučki biskup Franjo Komarica koji je u uvodnom govoru pozdravio nazočne biskupe, provincijale, svećenike… a posebno mlade iz BiH, Hrvatske i dijaspore, isto tako, biskup Franjo, istaknuo je kako ovaj skup mladih ima posebno značenje jer se događa u godini sv. Pavla, a obilježit će ga i proslava 800 godina franjevačkoga pokreta te godišnjica posjeta blagopokojnoga pape Ivana Pavla II. Banjaluci. U ime HBK nazočnima se obratio šibenski biskup, Ante Ivas. U prigodnoj propovijedi biskup Franjo pozvao je mlade katolike iz BiH, Hrvatske i drugih zemalja na međusobno bolje upoznavanje i povezivanje. „Jedna od prvih zadaća ovakvih okupljanja jest da se više povežemo i umrežimo“. Nadalje, biskup Komarica, pozvao je vjernike da nasljeduju Kristov život i suprotstave s pogubnim oblicima liberalnog kapitalizma koji će, kako je potvrdio „pasti slično kako je propao i komunizam“. Po završetku misnoga slavlja, u 17 sati uslijedio je duhovno-zabavni program koji je trajao oko 2 sata, a poslije toga su naši mladi nakon ponovne okrjepe u Livnu krenuli prema Prozoru, kamo su i stigli u kasnim večernjim satima.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com